זוגיות והשפעתה על אושרם של הילדים

Email

במסגרת האקדמיה להורים הועבר היום שיעור בנושא זוגיות והשפעתה על אושרם של הילדים. במסגרת הפעילות דנו במשמעות של המושג משפחה, ניתחנו את הבעיות העשויות לצו בין בני זוג ואת ההשפעות הדרמטיות שעשויות להיות כתוצאה מכך על הילדים.

עוזי מירון העמותה לשגשוג ובטחוןהגענו להבנה שהפרעות רגשיות רבות של הילדים עשויות לנבוע ממערכת יחסים לא בריאה בין ההורים. תוך כדי כך גילו גם הזוגות הנורמטיביים ביותר שישנם לא מעט פעולות שהם עושים ביום יום ושאין להם שום תשומת לב לגביי השפעתם הרעה על הילדים. גיבשנו כללי עשה ואל תעשה בנוכחות הילדים ולאחר מכן פנינו לסדנה מעשית לשיפור הזוגיות.

חשפנו את הסוד שמונע את התסכול, הכעס והמרירות בין בני זוג, זיהינו את המרכיב הדומיננטי והקריטי בכל מערכת יחסים והפעלנו טכניקה מדהימה שבסופה, כל אחד מבני הזוג באקדמיה, גילה שהוא מאוהב לחלוטין בבן זוג שלו. החיוכים איתם יצאו הזוגות מהאקדמיה הראו שעוד מחכה להם לילה סוער יחדיו…

להלן כמה מהמושבים שרשמו המשתתפים:

• היה מפגש מרתק במיוחד!!!
קלטתי טעויות שאני עושה עם בעלי הקשורות בילד שלנו, טעויות שאני חייבת להפסיק לעשות. גיליתי כמה כיף שיש לי בן זוג כמו בעלי, כמה סימפטיה והערצה אין סופית יש לי אליו וכמה זכיתי שהוא בן זוגי! נהניתי מאוד מאוד וחבל שנגמר. מחכה כבר לפגישה הבאה. נ.צ

• היום למדתי כלי חשוב של חלוקת תפקידים בבית. לפני המפגש לא חשבתי שזה רעיון טוב כיוון שרציתי להבטיח לעצמי גמישות. היום הבנתי שזה יכול לפתור הרבה ויכוחים ולעשות סדר. אנסה את זה… ט.ח

• סיימנו ב-23:00 והלוואי שהמפגש היה נמשך עוד שעה. הצורה שבה עוזי מעביר את החומר היא מאוד עניינית ומובנת. לקחתי מהמפגש המון הבנה לגביי הזוגיות של הוריי, הזוגיות הקודמת שלי והנוכחית והבנתי עד כמה זה השפיע על חיי ועל חיי הבן שלי.

• המפגש היום היה נהדר. למדתי באמת כמה אני אוהבת את בן זוגי. כל דבר שנאמר בשיעור משפיע ואני מפנימה אותו. מה שהכי אהבתי זה הכלי שמאפשר להגביר אהבה וכמובן חלוקת התפקידים שהנו גם כלי נהדר.

• היה נחמד ומעניין כרגיל. לקחתי מהמפגש את הרצון להסתכל על הדברים הטובים בבעלי ולחוש חמלה במקום כעס על הדברים הפחות טובים.

• מעניין, מעשיר, חשיבה אחרת ונוספת. מרתק כמה הדברים פשוטים ונכונים

Email

תגובות

מה דעתך?

על אודות עוזי מירון - מרצה בכיר של האקדמיה להורים

אני מתנדב משנת 2003 בעמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת מפעילת פרוייקט 'הדרך אל האושר'. אני מנהל אקדמי במרכז הישראלי לניהול העוסק בשיפור מתמיד של איכות הניהול בישראל, ע"י קורסים, סדנאות וכנסים, הכוללים ידע מקצועי מתקדם וכלים ישומיים למנהלים בכירים. במקביל אני עוסק בייעוץ שיווקי וביצירת תכנים שיווקיים לחברות וארגונים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה חוויות מ-'האקדמיה להורים'. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*