השיעור החזיר אותי לפרופורציות ולהבנה של ילדיי

Email

שלום חברים

היום התקיים מפגש מבוא נוסף שאליו הגיעו כרגיל הורים שאוהבים את הילדים שלהם באופן מיוחד. שכן הם אלו שהחליטו להיפרד מהטלוויזיה לכמה שעות, לקחת ביבי סיטר , לנסוע אלינו, לחפש חניה, להקשיב וללמוד. אז קודם כל מגיעה להם הערצה גדולה – אני פשוט נהנה לראות הורים שמוכנים לצאת מאזור הנוחות ולהתאמץ בכדיי שלילדיהם ולהם יהיה טוב יותר.

האקדמיה להורים סניף תל אביבבמהלך המפגש למדנו להכיר את האזורים המועדים לפורענות בקשר עם הילדים ותוך כדיי כך גילינו כמה ידע וכלים נדרשים על מנת לטפל בכל הסיטואציות המאיימות עליהם. ידע שאינו בהכרח זמין לכולנו. החל ממריבות בין אחים, בעיות למידה, ביטחון עצמי, חוסר משמעת ושיתוף פעולה, חברתיות, סדר וארגון, שמחת חיים ועוד. במקביל לכך ראינו איך הדברים הללו עוברים דרך מעגלי חיים שונים וכיצד הם מתחברים ושזורים אחד בשני. למדנו על סולם ההישרדות שמגדיר למעשה את רמת איכות החיים שבה הילד נמצא וראינו עד כמה רבה ההשפעה של מיקום הילד על הסולם על יכולתו להצליח בכל אחד מתחומי החיים. הגדרנו את הדברים שהיינו רוצים שיאפיינו את ילדינו, החל מבריאות ומצב גופני טוב, דרך יושר, מצויינות, אהבת אדם, סובלנות, חברות, יחסים טובים עם המשפחה ורמה מוסרית גבוהה. ראינו כיצד האקדמיה להורים מסייעת להורים להעניק לילד יכולת ורמת אחריות גבוהה יותר בכל אחד מנושאים אלו וכיצד אחריות זו הופכת אותו לבוגר בעל ביטחון עצמי, ורמת החלטיות גבוהה תוך יכולת גבוהה להבחין בין טוב לרע. נכון לנו עוד מסע ארוך במסגרת האקדמיה אך אין ספק שקבוצת ההורים הנחושים שהגיעה היום הולכת לנצח את המשחק בגדול.

בתום ההרצאה כתבה אחת האמהות :

“השיעור הראשון בסדנה החזיר אותי לפרופורציות ולהבנה של ילדיי. הבנתי שעל אף שהם ילדים, הם בעצם מבוגרים בגוף קטן – בני אדם בפני עצמם, עם רצונות ומאוויים משלהם. ראיתי שעל אף שאני רוצה מאוד לחנך אותם בדרכי, אני חייבת למצוא דרך שתאפשר לקבל את שיתוף הפעולה וההקשבה שלהם בכדיי שיוכלו לשמור על ההחלטיות העצמית שלהם. תודה. מ.”

Email

תגובות

מה דעתך?

על אודות עוזי מירון - מרצה בכיר של האקדמיה להורים

אני מתנדב משנת 2003 בעמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת מפעילת פרוייקט 'הדרך אל האושר'. אני מנהל אקדמי במרכז הישראלי לניהול העוסק בשיפור מתמיד של איכות הניהול בישראל, ע"י קורסים, סדנאות וכנסים, הכוללים ידע מקצועי מתקדם וכלים ישומיים למנהלים בכירים. במקביל אני עוסק בייעוץ שיווקי וביצירת תכנים שיווקיים לחברות וארגונים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה חוויות מ-'האקדמיה להורים'. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*